Що таке стильний web-сайт?

Стильний web-сайт – це коли кожна сторінка Вашої публікації має яскраво виражену приналежність до всього web-сайту. Коли легко орієнтуватися і пошук інформації не пов’язаний з небезпекою заблукати і втратити час. Коли сторінки завантажуються менш ніж за хвилину. Коли…

Стильність web-сайту досягається кількома прийомами. Можна виділити такі елементи, що беруть участь у створенні стилю:

  • шрифт – у межах публікації він повинен мати однакові характеристики – такі, як гарнітура (шрифт), кегль (висота), колір.
  • абзац – бажано, щоб переважав який-небудь один з видів вирівнювання на сторінці, наприклад, публікація зроблена з відступом від лівого краю і вирівнюванням вліво.
  • колірна схема web-сайту. Колірна схема повинна повторюватися на всіх сторінках публікації, це створить у відвідувача відчуття зв’язаності сайту. Кольори посилань намагайтеся вибирати таким чином, щоб, з одного боку, читач бачив, що це посилання, а з іншого боку, вона б не заважала йому читати основний текст. З приводу посилань є два корисних зауваження: перше – як би Вам не хотілося зробити кольори посилань і відвіданих посилань однаковими (без вагомих на те причин), постарайтеся перебороти себе і надати їм трохи відмінності, для цього просто зробіть кольори вже відвіданих посилань трохи темніше; і друге – так вже вийшло, що підкреслений текст в Web символізує посилання, тому поборіть спокуса використовувати підкреслений текст в публікації, скористайтеся іншим способом виділення. Адже ви знаєте, що дуже неприємно, якщо, припустимо, Ваша рука потягнулася до ссылке з метою прочитати подробиці, а мишка на неї нуль уваги.
  • графічне оформлення сайту – по-перше, воно повинне укладатися в загальну колірну схему; по-друге, Ви повинні продумати загальну концепцію графічного оформлення. Всі графічні елементи можна розділити на два великі класи: мальовані і фотореалістичні. Постарайтеся не змішувати ці два типи в оформленні. Крім цього, у разі, якщо Ви використовуєте на сайті фотографії в якості ілюстрацій, то перед використанням обробіть їх – зробіть у разі необхідності тонову і колірну корекцію, кадрування, виберіть приблизний розмір фотографій в публікації, знайдіть спосіб обробити краю фотографії. А потім використовуйте дане оформлення по всій публікації. І завжди пишіть пояснення до фотографій в параметрі ALT тега IMG – це буде сприйматися як підпис до фотографії і, крім того, позбавить користувача від очікування у випадку, якщо його не цікавить дана сторінка.
  • навігація по сайту – саме вона не дає відвідувачеві заплутатися в нетрях Вашого сайту. Завжди залишайте для відвідувача можливість переходу на головну сторінку публікації. Крім цього, не забувайте, що дуже багато людей потрапляють на Ваші сторінки через пошукові системи, тобто не на першу сторінку. Хороший сайт повинен дозволити читачеві перейти на першу сторінку; попросту кажучи, дублюйте навігаційну систему на всіх сторінках або зробіть так, щоб вони, принаймні, мали перехід на основну сторінку. У випадку якщо Ви виконуєте навігаційну панель графічними засобами, то обов’язково зробіть її текстову копію і помістіть де-небудь знизу (текст в будь-якому випадку завантажується швидше графіки).

Дотримання цих нехитрих правил дозволить надати Вашим сторінкам професійний вигляд і зробити інформацію на Вашому сайті легкодоступною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...