Реєстрація  ДОМЕНА

 

Домен – це адреса створеного сайту або певна зона, яка має своє ім’я, не схоже ні на одне інше в системі доменних імен.

Домени бувають різних рівнів. Наприклад, домен першого рівня звичайний користувач зареєструвати ніяк не зможе, а ось другого рівня – це запросто. Зазвичай домени третього, четвертого і т.д. рівнів називають субдоменами. За доменним іменем можна дізнатися його певну приналежність.

наприклад:

.com – комерційні сайти;

.ru – переважно російські сайти;

.ua – переважно українські сайти і т.д.

 

Доменне ім’я – це своєрідна ієрархічна система, яка дозволяє людям, які користають ресурсом легко пересуватися в мережі Інтернет. Адже по суті всі комп’ютери, які мають доступ до Мережі, ідентифікуються за допомогою IP-адреси. Як правило, IP-адреса – це набір цифр мало зрозумілий звичайному користувачеві, однак завдяки системі доменних імен можна «звертатися» до ресурсів за допомогою простих і зрозумілих кожному імені: templatemonster.com, templatemonsterblog.ua і т.д.

 

Домени верхнього рівня

Домени верхнього рівня ще називають доменними зонами. Наприклад, в доменному імені    gastrohata.uа,    .uа це домен верхнього рівня.

Всі домени верхнього рівня можна розділити на дві групи:

– національні або географічні домени, вони визначають приналежність сайту до тій чи іншій країні або географічної території. Наприклад, домен .uа належить Україні, .kz – Казахстану і т.д.

– домени загального користування. Вони можуть встановлюють приналежність сайту до певної категорії або виду діяльності. Наприклад .com – комерційні, .info – інформаційні, .biz – для бізнесу, .org – некомерційні, .travel – туризм та ін.

Домени другого рівня

Назва сайту comfort-optica.ua є доменним ім’ям другого рівня. Тут .UА – це домен верхнього рівня. Власне ім’я comfort-optica  web-сайту – знаходиться на другому місці від закінчення повного імені. Саме тому такі домени називаються доменами другого рівня.

Другий і всі наступні рівні домену мають важливе обмеження – вони повинні бути унікальні в групі свого батьківського домену. Інакше кажучи, в Інтернеті може бути тільки один домен другого рівня comfort-optica  в домені верхнього рівня .uа.

Треба відзначити, що право володіння на домен другого рівня видається організації або людині тільки на рік, на кожен наступний рік заявку треба продовжувати.

Домени третього рівня

Домени третього рівня реєструються організаціям, які володіють доменами другого рівня.

Володар домену другого рівня має можливість створювати необмежену кількість адрес третього і далі рівнів. Так, наприклад, якщо ви є власником домену comfort-optica.ua   другого рівня, можете створити домен для форуму forum.comfort-optica.ua.   Вийшло доменне ім’я третього рівня, і forum є доменом третього рівня в зоні comfort-optica.ua

Зазвичай, послугу реєстрації домена третього рівня надають провайдери – постачальники інтернет послуг.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...